> Nastava  > Zanimanja  > Slastičar
Slastičar

"Voliš izrađivati razne vrste slastica i kreativna si osoba? Zanimanje slastičar idealno je za tebe!

Slastičar izrađuje kolače, kreme, sladoled i ostale slastice. Samostalno obavlja različite poslove: od naručivanja i pripreme sirovina i materijala za različite slastice, peciva i sladolede do izrade konačnoga proizvoda.

Kao budući slastičar možeš se zaposliti u tvornicama koje se bave proizvodnjom sladoleda i konditorskih proizvoda, u slastičarnicama i kuhinjama ugostiteljskih objekata. Iskusni su slastičari s položenim majstorskim ispitom traženi i obično dobro plaćeni."