Mobilnost učenika zanimanja AUTOMEHANIČAR - Postojna

OBAVIJESTI:

MOBILNOST AUTOMEHANIČARA I STROJOBRAVARA U POSTOJNU

Na mobilnosti učenika u Postojnu su sudjelovala trojica učenika i nastavnica u pratnji prof. Kristina Babić. Učenici automehaničari Vito Bogdanić i Luka Švegović i strojobravar Gabrijel Vedriš su odabrani za ovu mobilnost gdje je osim uspjeha i vladanja kao kriterij bilo posjedovanje COVID potvrde. Na put su krenuli zajedničkim autobusom s učenicima iz naše škole koji su bili na dugim mobilnostima u Sloveniji - u Mariboru i Moravskim Toplicama. Po dolasku u Postojnu smjestili su se u hostelu Proteus, koji je smješten u prekrasnom parku.

Škola partner u Postojni je bila Šolski center Postojna koja školuje strojarska i stolarska zanimanja. Tamo se školuju autoservisni tehničari, strojarski tehničari i alatničari. Šolski center je za naše učenike organizirao pohađanje stručne prakse u lokalnim poduzećima, pa tako Luka Švegović stručnu praksu polazio u autoservisu Dias d.o.o., a Gabrijel Vedriš je stručnu praksu odrađivao u poduzeću koje se bavi izradom kalupa za strojeve koji brizgaju plastiku - Kolektor ATP d.o.o., dok je Vito Bogdanić na stručnoj praksi bio u autoservisu AMZS Center Postojna.