Instalater grijanja i klimatizacije

"Zanimaju li te sustavi za grijanje i klimatizaciju? Upiši ovo zanimanje u Obrtničkoj školi Koprivnica!

Instalater grijanja i klimatizacije postavlja, održava, nadzire rad i servisira sustave za grijanje i klimatizaciju.

Školovanjem za ovo zanimanje steći ćeš potrebna praktična i teoretska znanja: od osnova obrade metala (piljenja, rezanja, savijanja, ravnanja cijevi, brtvljenja, izolacije, lemljenja), izrade i čitanja tehničke dokumentacije do osnova tehničkog crtanja, dimenzioniranja i tehnologije materijala.

Nakon završetka trogodišnjeg programa možeš se zaposliti u obrtničkim radionicama i građevinskim poduzećima, a nakon polaganja majstorskog ispita možeš otvoriti i vlastiti obrt."