> Nastava  > Zanimanja  > Autolimar
Autolimar

"Želiš li se školovati za jedno od danas traženijih zanimanja i postati autolimar? Upiši ovo zanimanje u Obrtničkoj školi Koprivnica!

Autolimar popravlja, sastavlja, rastavlja, a ponekad i izrađuje dijelove automobilskih okvira, karoserija i dijelova nadgradnje osobnih vozila, teretnih vozila, autobusa, prikolica i dr.

Rad autolimara razlikuje se s obzirom na to je li zaposlen u automobilskoj industriji, tj. u proizvodnji ili servisnoj djelatnosti. U Hrvatskoj je mnogo češći rad u servisnoj industriji gdje se autolimar bavi održavanjem okvira vozila te rastavljanjem, sastavljanjem i ispitivanjem automobilskih dijelova. Autolimari u servisima popravljaju oštećene dijelove automobilskih karoserija ili ih zamjenjuju novima.

Kao budući autolimar možeš se zaposliti u autolimarskim radionicama i servisima. Ako položiš majstorski ispit, možeš otvoriti vlastiti autolakirerski obrt."