Travanj u školskoj knjižnici

Autor: Ljiljana Mraz, 3. 5. 2024.

Kroz mjesec travanj slavili smo i danju i noću! Obilježili smo Noć knjige i Dane medijske pismenosti, a održana je i nastava u 1. razredima na kojoj su učenici uz pomoć školske knjižničarke učili izraditi kvalitetnu prezentaciju i pripremiti knjige za posudbu.

Učenici 1. g razreda postali su pomoćni knjižničari pripremajući knjige za posudbu - lijepili su i zaštitili signaturnu naljepnicu, upisali inventarni broj te stavili štambilj na odgovarajuća mjesta u novim knjigama školske knjižnice koje su sada spremne za posudbu.

Učenici 1. b razreda ponovili su pravila izrade prezentacije, učili smijemo li kopirati dijelove knjige za vlastite potrebe ili umetnuti tuđu sliku u svoj rad i vježbali navoditi korištenu literaturu.

Noć knjige obilježena je 23. travnja u cijeloj Hrvatskoj, a u našoj školi među nastavnicima koji vole knjigu i druženje. Okupljeni nastavnici izmijenili su dojmove o zanimljivim knjigama koje su čitali od prošle Noći knjige, a nakon toga su se okušali u društvenoj igri koju je pripremila školska knjižničarka Ljiljana Mraz. Zabavili su se testirajući svoju snalažljivost i znanje o knjigama.

Dva dana kasnije, 25. travnja, pridružila nam se knjižničarka Maja Krulić Gačan iz Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ Koprivnica koja je u povodu Dana medijske pismenosti učenicima 1.a i 1.b govorila o lažnim informacijama koje nas okružuju i kako se zaštititi od njihova štetnog utjecaja na naše živote.