Obilježen Svjetski dan broja PI

Autor: Dubravka Jakupec, 15. 3. 2023.

Povodom Svjetskog dana broja PI (14. ožujka) održan je sjajan događaj u našoj školi - kviz za učenike! Sudjelovali su učenici prvih, drugih, trećih i četvrtih razreda smjera Tehničar za računalstvo i Tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom.

Iz svakog razreda formirana je ekipa od četiri učenika koji su se natjecali u znanju o broju PI.Veliko priznanje i čestitke idu pobjedničkoj ekipi "MEDVEDI" iz trećeg razreda, koju su činili Edi Čižmak, Gabriel Jošt, Silvestar Punčikar i Petar Sočev. Pokazali su iznimno znanje i vještine te se istaknuli kao najbolja ekipa na ovom natjecanju.

Broj PI je jedna od najpoznatijih i najvažnijih matematičkih konstanti, koja ima beskonačan broj decimalnih mjesta, i koristi se u mnogim matematičkim i znanstvenim proračunima. On je omjer opsega kružnice i njezinog promjera, iako se uobičajeno piše kao 3.14.

Ovaj kviz bio je izvrsna prilika za poticanje matematičkog interesa među našim učenicima, te promicanje važnosti matematičkih znanja i vještina. Ponosni smo na naše učenike koji su pokazali iznimno znanje o broju PI te se veselimo budućim edukativnim događanjima u našoj školi.

Čestitke još jednom pobjedničkoj ekipi "MEDVEDI" i svim sudionicima na njihovom izvanrednom angažmanu i sudjelovanju na ovom zanimljivom događaju povodom Svjetskog dana broja PI!