Dvoje učenika sudjelovalo na Državnome natjecanju Worldskills Croatia

Autor: Melita Golubić, 25. 5. 2022.

Nakon izvrsnih rezultata na županijskim i međužupanijskim natjecanjima naši učenici trećih razreda trogodišnjih programa Martin Mark Kranjčević i Luka Brunec sudjelovali su na Državnome natjecanju  Worldskills Croatia 2022. koje se održavalo od 10. do 12. svibnja ove godine u Zagrebu. Više o tome u nastavku članka...

Učenik trećeg razreda zanimanja soboslikar-ličilac Luka Brunec natjecao se u disciplini soboslikarstva, dok se učenik Martin Mark Kranjčević smjera kuhar natjecao u disciplini kuharstva. Učenici su na ovome Natjecanju radili više modula te su postigli dobre rezultate, a mentori su im bili stručni učitelji Grozdana Bohorč i Tomislav Latin.

Natjecanje Worldskills Croatia najveće je natjecanje učenika strukovnih škola u Hrvatskoj, a organizira ga Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. Ono okuplja strukovne i osnovne škole, ali i partnere i poslodavce, stoga su mu najvažniji ciljevi promocija i popularizacija strukovnog obrazovanja te povećanje zapošljivosti učenika koji su završili strukovne škole.