Ljepotica na Dunavu

Autor: Ljiljana Mraz, 27. 3. 2024.

Učenici 2. d, 3. d, 3. e, 4. a i 4. b posjetili su u utorak 26. ožujka 2024. g. ljepoticu na Dunavu – Budimpeštu.

Teško je doći u Budimpeštu i ne biti zadivljen njenom ljepotom – Trg heroja, Parlament, Budim, Ribarska tvrđa i Crkva sv. Matijaša…

To su samo neke od znamenitosti kojima su se učenici i nastavnice u pratnji (Dijana Franjo Čordaš, Zita Kerteši, Tereza Kovačić, Ljiljana Mraz i Iva Topolovčan Pazić) divili tijekom ovog jednodnevnog izleta.

Naučili su neke riječi mađarskog jezika te zanimljive povijesne sitnice poput magičnog broja 96 povezanog s povijesti Budimpešte i visinom zgrada u njoj.

Dan su završili vožnjom po Dunavu te večernjim vedutama grada.

Učenici 2.d s razrednicom  Učenici 3.d

Učenici 3.e

Učenici 4.a Učenici 4.b

Više fotografija na Facebook stranici Obrtničke škole Koprivnica.

Ljiljana Mraz, stručna suradnica knjižničarka