ZAŠTO STRIP?

Autor: Ljiljana Mraz, 18. 3. 2024.

Strip, deveta umjetnost, počeo se razvijati već u 19. stoljeću kao sastavnica novina. Danas se definira kao zasebna umjetnost koja je ponekad namijenjena isključivo zabavi, ali vrlo često progovara o vrlo važnim životnim temama. Na radionicama održanim 5. i 15. ožujka 2024. g. u našoj školskoj knjižnici Petar Lukačić, knjižničar Knjižnice i čitaonice Fran Galović Koprivnica, pokazao je učenicima 2. a, 2. b i 2. i razreda razne stripove - od klasika do onih najnovijih naslova.

Ovisno o našim željama ili raspoloženju možemo birati među velikim brojem raznih stripova u našoj gradskoj knjižnici, ali i u školskoj knjižnici gdje imamo neke naslove na posudbi.

Petar je učenicima pokušao objasniti raznolikost, važnost i magiju stripa, a mi se nadamo da je uspio prenijeti dijelić svoje ljubavi prema stripu na neke od naših učenika...

Više fotografija na Facebook stranici Obrtničke škole Koprivnica.