Obrtnička škola Koprivnica domaćin međužupanijskog natjecanja WorldSkills Croatia 2024. u disciplini Izrada programskih rješenja

Autor: Dubravka Jakupec, 6. 3. 2024.

Obrtnička škola Koprivnica bila je domaćin međužupanijskog natjecanja učenika strukovnih škola pod nazivom WorldSkills Croatia 2024 u disciplini "Izrada programskih rješenja". Sudjelovali su učenici iz Zagreba, Krapine, Jelkovca, Splita, Zlatara, Čakovca.

Učenici su imali priliku pokazati praktična znanja i vještine stečene kroz obrazovanje za zanimanje tehničar za računalstvo i web programer. Ova disciplina obuhvaća širok spektar aktivnosti, uključujući izradu i održavanje relacijskih baza podataka, razvoj računalnih programa za desktop i mobilne platforme.

Mentori učenika razgledali su Regionalni centar kompetentnosti elektrotehnike i računalstva u pratnji ravnatelja škole, gospodinom Zlatkom Martićem što im je omogućilo dodatni uvid u suvremenu tehnologiju i infrastrukturu koja se koristi u strukovnom obrazovanju, pružajući im dragocjene resurse za podršku svojim učenicima.

Natjecanje WorldSkills Croatia 2024. nije samo prilika za natjecanje, već i za razmjenu znanja, iskustava i ideja među mladim talentima iz različitih dijelova zemlje. Čestitamo svim sudionicima na njihovim dostignućima.

Nastavljamo s predanošću podržavati strukovno obrazovanje i promicati izvrsnost među mladima, stvarajući temelje za njihovu uspješnu budućnost.

Svim sudionicima natjecanja, ravnatelj je predao prigodne zahvalnice.