Promocija strukovnih zanimanja u turizmu

Autor: Dubravka Jakupec, 15. 2. 2024.

Obrtnička škola Koprivnica s ponosom objavljuje svoje sudjelovanje u projektu "Promocija strukovnih zanimanja u turizmu" kao pridružena škola Strukovnoj školi u Đurđevcu. Odobren od strane Ministarstva turizma i sporta, ovaj projekt ima za cilj jačanje kompetencija strukovnih zanimanja za turizam, uz naglasak na zanimanja kao što su kuhar, konobar, slastičar i pekar.

Glavni cilj projekta je promocija navedenih strukovnih zanimanja, poticanje učenika završnih razreda osnovne škole na upis ugostiteljskih zanimanja te razvoj poduzetničkog duha, timskog i projektnog rada kod učenika. Također, projekt se fokusira na povezivanje privatnog i obrazovnog sektora kroz promociju ugostiteljskih zanimanja, te promociju jela i slastica Podravskog kraja izrađenih na bazi meda.

U projekt su uključeni učenici osnovnih škola s područja Koprivnice, Sokolovca, Rasinje, Virja, Đurđevca, Molvi, Ferdinandovca i Kloštra Podravskoga koji su iskazali interes za upis u navedena zanimanja putem ankete. Veliki odaziv učenika potvrđuje uspješnost projekta te njegovu važnost za promociju strukovnih zanimanja.

Projekt će trajati do 31. svibnja 2024., a provodit će se putem radionica u navedenim školama. Prva radionica je već održana danas, 15. veljače 2024., a rezultati su nadmašili očekivanja.

Vrijednost projekta iznosi 10.900,00 eura, a pridruženi partneri su Stari grad Đurđevac i Turistička zajednica grada Đurđevca. Suradnja s partnerima dodatno će obogatiti sadržaje i aktivnosti projekta te pružiti učenicima još veće mogućnosti za uspjeh i učenje.