Hack for the Future: Inovativna rješenja za zelenu ekonomiju i borbu protiv klimatskih promjena

Autor: Dubravka Jakupec, 31. 1. 2024.

U Koprivnici nedavno je održano natjecanje pod nazivom "Hack for the Future – Hackathon," gdje su stručnjaci i entuzijastični inovatori udružili snage kako bi pronašli digitalna rješenja koja će potaknuti zelenu ekonomiju i pomoći u suočavanju s izazovima klimatskih promjena.

Jedan od mentora timova ovog Hackathona odlučio se na vrlo plemenito djelo - donirao je iznos od 1.000,00 USD humanitarnoj udruzi "Šegrtsko srce." Donaciju je s zahvalnošću u ime korisnika primio predsjednik udruge ""Šegrtsko srce" Tomislav Terstenjak.

Humanitarna udruga "Šegrtsko srce" ima za cilj pomoći učenicima Obrtničke škole Koprivnica koji se suočavaju s financijskim izazovima. Svake godine, oko 35 učenika slabijeg imovinskog stanja prima podršku u obliku toplih obroka, radne odjeće, knjiga, osiguranja, izleta i drugih važnih potrepština. Ova udruga, koju su osnovali predani profesori i djelatnici škole, predstavlja svjetlo nade za mlade ljude koji se trude ostvariti svoje obrazovne ciljeve usprkos ekonomskim izazovima.