Naši učenici obilježili su Svjetski dan jabuka

Autor: Dubravka Jakupec, 29. 11. 2023.

Učenici zanimanja 3e slastičari i 1h kuhari sa svojim nastavnicima struke, odlučili su obilježiti Svjetski dan jabuka na jedinstven i ukusan način. Hol naše škole pretvorio se u pravu oazu slatkih delicija koje su pripremili mladi kuhari i slastičari.

Naš stol bio je bogat raznovrsnim poslasticama koje su odisale mirisom i okusom svježih jabuka. Prisutni su imali priliku kušati domaće bistre i guste sokove od jabuka, sočne pite, ukusne kocke, mirisne štrudle, vrsne fritule te kreme u elegantnim čašama. Bila je to prava poslastica za sva osjetila!

Poseban dodatak našem slatkom kutku bio je umjetnički doprinos učenice Maje Škvorc, učenice 1h kuhar, koja je svojim crtačkim umijećem oduševila sve prisutne. Korištenjem olovki u boji i tempera stvorila je prekrasne slike koje su dodatno obogatile atmosferu proslave.

Profesori i učenici su s oduševljenjem sudjelovali u degustacijama, istražujući različite okuse i kombinacije koje su pripremili naši mladi kuharski i slastičarski talenti. Svi zajedno smo uživali u zajedničkom proslavljanju ljubavi prema hrani i kreativnosti.

Ova inicijativa pokazuje kako se obrazovanje i umjetnost mogu sjajno spojiti, stvarajući nezaboravna iskustva za sve uključene.