Kvizom obilježili 3. Dane Erasmusa u Obrtničkoj školi Koprivnica

Autor: Ljiljana Mraz, 27. 10. 2023.

Na već tradicionalnim okupljanjima u odmjeravanju snaga u znanju iz različitih područja u Obrtničkoj školi Koprivnica uvijek se okupi znatan broj zaljubljenika u kvizove, a tako je bilo i jučer, 26. listopada.

Naime, održan je još jedan kviz znanja, ovoga puta u povodu Dana Erasmusa, na kojemu su sudjelovali nastavnici osnovnih škola. Snage su odmjerile ekipe "Makice" iz Osnovne škole „Mihovil Pavlek Miškina“ Đelekovec, "Cinober" iz Osnovne škole „Fran Koncelak“ Drnje, "Đureki" iz Osnovne škole „Đuro Ester“, "Suncokreti" iz Osnovne škole „Antun Nemčić Gostovinski“ iz Koprivnice, "Dobar, loš, Gola" iz Osnovne škole Gola te "Zelje i pozdravi" iz Osnovne škole Koprivnički Bregi.

Nakon dva kruga pitanja iz geografije, sporta, znanosti, književnosti te poznavanja glazbe i filma najuspješnija je bila ekipa "Đureki" iz Osnovne škole „Đuro Ester“ čiji su članovi kao nagradu osvojili poklon bon u Slatkim delicijama, koprivničkoj slastičarnici koja na praksu prima učenike iz Erasmus+ partnerskih ustanova Obrtničke škole.

Organizacija ovog kviza, kao i svih ostalih, ne bi bila moguća bez složne ekipe entuzijastičnih nastavnika koji su sastavljali pitanja i prezentaciju, puštali glazbu, vodili kviz, nabavljali sve potrebno, ispisivali nagrade na 3D pisaču, pripremali hranu, piće te prostor kako bi širili glas o Obrtničkoj školi i Erasmusu.

U povodu Dana Erasmusa planiramo još ovakvih kvizova - s nastavnicima koprivničkih srednjih škola te, ove godine prvi put, s roditeljima naših učenika.

Više fotografija na Facebook stranici Obrtničke škole Koprivnica

Ljiljana Mraz i Iva Topolovčan Pazić