Zajedno svladavamo sve teškoće

Autor: Dubravka Jakupec, 28. 9. 2023.

Centar kompetentnosti u Koprivničko-križevačkoj županiji ponosan je što u svojim školama ima educirane nastavnike koji na stručan i profesionalan način pristupaju učenicima s teškoćama i uspješno prilagođuju programe gotovo svih zanimanja s posebnim naglaskom na programe iz područja elektrotehnike i računalstva.

Edukacija nastavnika za potrebe održavanja nastave za učenike s poteškoćama

Želja i zadatak nastavnika i škola je prenijeti znanje i kompetencije svim učenicima kako bi uspješno savladali nastavni program i kako bi ih osposobili za život i rad što im, dokazuju generacije maturanata, vrlo dobro polazi za rukom.
Integrirani u redovne programe, ali uz prilagodbu sadržaja i individualizirane postupke, po završetku trogodišnjih i četverogodišnjih programa, učenici stječu atraktivna stručna zanimanja tražena na tržištu rada čime osiguravaju brzo zapošljavanje i životnu samostalnost usprkos svojim teškoćama.

Dio nabavljene opreme za rad s učenicima s teškoćama

Na ovaj način CEKOM daje svoj doprinos popularizaciji i promicanju strukovnih zanimanja, posebice iz područja elektrotehnike i računalstva i jasno daje do znanja da teškoće u učenju nisu razlog za odustajanje od željenih i popularnih zanimanja.