Održana završna radionica projekta Promocija strukovnih zanimanja u turizmu „Okusima koprive“

Autor: Dubravka Jakupec, 29. 5. 2023.

Dana 19.05.2023.održana je završna radionica u sklopu projekta Promocija strukovnih zanimanja u turizmu „Okusima koprive“ na kojoj su  učenici Srednje i Obrtničke škole Koprivnica, zajedno s učenicima završnih razreda iz OŠ Gola, OŠ Andrije Palmovića Rasinja i OŠ Antun Nemčić Gostovinski Koprivnica, predvođeni nastavnicama iz struke vrijedno pripremali jela, slastice i pića od koprive.

Pripremljena hladna predjela, glavna jela, slastice i pića na bazi koprive mogli su se i kušati u prostorijama Centra kompetentnosti – Obrtnička škola Koprivnica. Nakon radionice mentorice Blaženka Pianec i Andreja Draganić održale su kratku prezentaciju o ciljevima projekta i svim provedenim projektnim aktivnostima u razdoblju od siječnja do  svibnja 2023.godine. Učenice Obrtničke i Srednje škole podijelile su svoja iskustva i stečena znanja tijekom rada na ovom projektu.

Sve prisutne pozdravili su ravnatelj Obrtničke škole Zlatko Martić i zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije Ratimir Ljubić. Na završnoj radionici su uz spomenute prisustvovali i zamjenica koprivničkog gradonačelnika Ksenija Ostriž sa suradnicima, ravnateljica PORA-e Regionalne Razvojne agencije Koprivničko-križevačke županije sa suradnicima, ravnatelji osnovnih škola, djelatnici Obrtničke i Srednje škole te brojni učenici.

Ravnatelj Obrtničke škole Koprivnica Zlatko Martić podijelio je potvrde i zahvalnice za izniman doprinos i sudjelovanje u projektu. Zahvaljujemo svima koji su izdvojili vremena i volje i pomogli nam u provedbi ovog projekta svojim savjetima, podrškom i sudjelovanjem na radionicama.

Tekst napisala: Andreja Draganić, mag.oec