Učenik osvojio četvrto mjesto na Državnom natjecanju učenika strukovnih škola - WorldSkills Croatia!

Autor: Dubravka Jakupec, 18. 5. 2023.

S velikim ponosom objavljujemo da je učenik Jan Vrabec iz Obrtničke škole Koprivnica zajedno sa svojim mentorom Džambo Danijelom postigao odličan rezultat na Državnom natjecanju učenika strukovnih škola - WorldSkills Croatia.

Jan je osvojio četvrto mjesto u kategoriji Administracija IT sustava. Ova zanimljiva disciplina uključuje pružanje širokog spektra usluga, kao što su korisnička podrška, dizajn, rješavanje problema te instaliranje, konfiguriranje i ažuriranje operativnih sustava i mrežnih uređaja. Bez IT sustava bismo teško mogli zamisliti sadašnjost, a posebno je važan za budućnost i razvoj koji nam ona donosi.

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih također s ponosom objavljuje uspješan završetak Državnog natjecanja učenika strukovnih škola - WorldSkills Croatia 2022. Ova izvanredna manifestacija, održana od 10. do 12. svibnja 2022. godine, predstavlja vrhunac obrazovanja u Republici Hrvatskoj i najveće natjecanje u ovom dijelu Europe.