Učenici sudjelovali u promociji zanimanja policajac/policajka

Autor: Dubravka Jakupec, 12. 5. 2023.

Dana 12. ožujka 2023. godine, u dvorani Srednje škole Koprivnica, organizirano je predočenje zanimanja policajac za učenike sukladno smjernicama Nacionalne kampanje MUP-a RH - Postanski policajac/policajka

Učenici Obrtničke škole Koprivnica imali su priliku sudjelovati u ovom događaju te se na zabavan i interaktivan način upoznati s ovim zanimanjem.

Na događaju su se predstavili različiti dijelovi policije poput prometne policije, temeljne, Interventne jedinice policije, kriminalističke tehnike (kriminalističke policije) i granične policije. Također su bili dostupni štandovi s opremom koju koriste policijski službenici, vozila i pokazne vježbe. Učenici su imali priliku aktivno sudjelovati u različitim interaktivnim aktivnostima. Bile su održane vježbe IJP-a, kao i pokazna vježba vodiča psa - detekcija opojnih droga i drugih opasnih tvari.

Ovaj događaj pružio je izvrsnu priliku nazočnima da se upoznaju s različitim aspektima rada policije i informiraju o mogućnostima koje ovaj poziv nudi. Organizatori su izrazili nadu da će se ovakvi događaji nastaviti organizirati u budućnosti kako bi se učenici još bolje upoznali s policijskim radom. Prisutni su pokazali veliki interes i angažman te su se uzbuđeno pridružili aktivnostima, a organizatori su bili zadovoljni odazivom i uspjehom događaja.