Održana treća radionica u sklopu projekta Promocija strukovnih zanimanja u turizmu „Okusima koprive“

Autor: Dubravka Jakupec, 20. 4. 2023.

Dana 19.travnja 2023. u prostorijama specijaliziranih praktikuma Obrtničke škole Koprivnica održana je treća od ukupno pet planiranih radionica za promociju strukovnih zanimanja u turizmu.

Radionicu su predvodile mentorice Blaženka Pianec ispred Obrtničke škole Koprivnica i Andreja Draganić ispred Srednje škole Koprivnica.  Uz učenike Obrtničke i Srednje škole Koprivnica, na radionici su sudjelovali i učenici iz Osnovne škole Andrije Palmovića Rasinja i učenici iz Osnovne škole Gola.

Nakon što su na prve dvije radionice učenici uspješno izradili hladna predjela i glavna jela od koprive, odlučili smo im ovog puta malo „zasladiti“, pa su se sada okušali u izradi i dekoraciji slastice od koprive.  U izradi slastice predvodila ih je nastavnica Tanja Brunec, a u dekoriranju nastavnica Ružica Čutanec Spevak.

Po završetku radionice za učenike je organiziran Kahoot kviz kroz koji su imali mogućnost provjere stečenog znanja ovom radionicom. Za najbolje učenike koji su zauzeli prva tri mjesta pripremljena je i prigodna nagrada s otisnutim logotipom projekta.

Slasticu od koprive degustirali su nastavnici i stručni suradnici  Obrtničke i Srednje škole koji su pohvalili trud i rad učenika te recepturu ove fine i kreativne slastice.

Tekst napisala: Andreja Draganić, mag.oec