Svečana premijera naših filmova

Autor: Dubravka Jakupec, 12. 6. 2024.

Šest kratkih filmova koje su snimili i pripremili naši učenici u sklopu projekta “Regional synergy for new cinema going experience”  prikazivalo se za roditelje i prijatelje 4. lipnja 2024. u Domoljubu na svečanoj premijeri gdje su naši 2.f i 2.b mogli s ponosom gledati i pokazati svoje radove. Ti isti filmovi čiji su kreatori naši učenici su se prethodnih mjeseci prikazivali u partnerskim državama u Srbiji, Mađarskoj i Sloveniji.

Obrtnička škola Koprivnica je bila partner u projektu koji je od 1. kolovoza 2023. Pučko otvoreno učilište Koprivnica, odnosno kino Velebit uspješno  provodilo.  Nositelj projekta bio je Otvoreni univerzitet Subotica (Bioskop Eurocinema), a u projektu, uz kino Velebit, sudjeluju još kina iz Mađarske (kino Belvárosi Mozi) i Slovenije (Mestni Kino Ptuj).

Cilj projekta bio je uspostava regionalne kino mreže kako bi se stvorio novi model približavanja kina mladoj publici s ciljem povećanja potražnje za europskim filmovima. Održale su se tri radionice za snimanje filma mobitelom, u okviru kojih je napravljeno šest kratkih filmova, održana su tri eventa s ciljem upoznavanja partnerskih zemalja i njihovih kinematografija, prikazano je ukupno šest dugometražnih filmova iz partnerskih zemalja (koje su odabrali mladi iz tih zemalja), održana su predavanja “Videoigre i film” te “Nacionalna kinematografija”.

Velika zahvala još jednom našim nadarenim filmašima iz 2.b i 2.f i našem internom koordinatoru za projekt, pedagogu Tomislavu Terstenjaku na uspješno završenom projektu!