Obrtnička škola Koprivnica na Virovskoj Prkačijadi

Autor: Dubravka Jakupec, 4. 6. 2024.

Dana 17. i 18. svibnja 2024. godine, Obrtnička škola Koprivnica sudjelovala je na Virovskoj Prkačijadi, međunarodnom festivalu sitnih kolača.

Prvi dan, 17. svibnja, predstavili smo našu školu s učenicima smjera kuhar i konobar. Učenici 1. h razreda, Luka Krištofec i Leo Mikulinjak, smjera konobar, pripremali su razne alkoholne i bezalkoholne koktele. Učenice Nika Šaš i Sara Rukavina pomagale su u pripremanju tjestenine.

Drugi dan, 18. svibnja, predstavili smo projekt "Stazom Medenjaka" u suradnji sa Strukovnom školom Đurđevac. Predstavili smo naše proizvode ostvarene tijekom trajanja projekta. Osim Picokača, koji je proizvod projekta "Stazom Medenjaka," naš Pecko je također bio promoviran i opjevan. Naša nastavnica Andrijana Manojlović napisala je pjesmicu o nastanku našeg Pecka, a uskoro će biti i njegova službena promocija.