Naša škola je obilježila Međunarodni dan pčela

Autor: Dubravka Jakupec, 28. 5. 2024.

Učenici naše škole su zujali  tijekom aktivnosti dana posvećenog Međunarodnom danu pčela. Događaj je imao za cilj podići svijest o vitalnoj ulozi pčela u našem ekosustavu. Sudionici su imali priliku kušati razne vrste meda i naučiti o različitim vrstama pčela, strukturi košnica i kritičnoj važnosti pčela za održivost okoliša.

Iz Udruge pčelara koprivničko-križevačke županije su predstavnici prezentirali učenicima vrste meda, saće, pribor pčelara i interaktivno educirali naše učenike i spremno odgovarali na sva  njihova pitanja.

Na lokaciji preko puta su učenici imali prilike zamijeniti svoje znanje o pčelama za kekse i medenjake koje su izradile naše vrijedne kuharice po starim recepturama.

Ovo edukativno događanje na hodniku naše škole ima za cilj potaknuti naše učenike na promišljanje o važnosti okoliša i biološke raznolikosti, istovremeno pružajući zabavno, privlačno iskustvo učenja.