Obrtnička škola Koprivnica obilježila Dan Europe

Autor: Dubravka Jakupec, 20. 5. 2024.

Učenici Obrtničke škole Koprivnica protekla su dva tjedna sudjelovali u raznim aktivnostima povodom obilježavanja Dana Europe, 9. rujna. Kroz niz događaja i aktivnosti, naši su učenici imali priliku unaprijediti svoje znanje o Europi i Europskoj uniji.

Sudjelovali su u školskim kvizovima, gdje su dokazali svoje poznavanje europskih zemalja i Europske unije. Natjecali su se u prepoznavanju država i njihovih karakteristika, što je dodatno obogatilo njihovo razumijevanje našeg kontinenta, a sudjelovali su i radionici "Ujedinjeni u različitosti" u kojoj su kroz interaktivne aktivnosti učili o europskim vrijednostima. Radionica je naglasila važnost prihvaćanja i poštovanja različitosti kao temelja za zajednički prosperitet.

Obilježavanje Dana Europe važno je jer nas podsjeća na vrijednosti mira, jedinstva i suradnje među europskim narodima. Ovaj dan slavimo 9. svibnja, kada se prisjećamo Schumanove deklaracije iz 1950. godine koja je postavila temelje za današnju Europsku uniju. Kroz edukativne aktivnosti, učenici su stekli dublji uvid u važnost zajedništva i solidarnosti među europskim narodima.