Posjet učenika završnih razreda Podravki

Autor: Dubravka Jakupec, 20. 5. 2024.

Učenici završnih razreda zanimanja elektroinstalater, elektroničar-mehaničar, elektromehaničar, strojobravar, autolimar i automehaničar posjetili su kompaniju Podravka. Tijekom ovog edukativnog izleta, otišli su tvornicu tjestenine te Tvornice juha i Vegete - proizvodni pogon i skladište.

Posjet je započeo kratkim predavanjem o kompaniji i procesu proizvodnje, nakon čega su učenici imali priliku postavljati pitanja stručnjacima iz Podravke. Kroz interaktivnu sesiju, saznali su mnogo o svakodnevnom radu i inovacijama koje Podravka provodi te o mogućnostima zaposlenja.

Podravka d.d. iz Koprivnice je jedna od vodećih prehrambenih kompanija u Hrvatskoj i regiji. Specijalizirana je za proizvodnju širokog spektra prehrambenih proizvoda, uključujući juhe, začine, tjestenine, konzerviranu hranu, namaze i slatkiše. Njihovi proizvodi, među kojima je najpoznatija Vegeta, prisutni su na tržištima diljem svijeta. Podravka je prepoznata po svojoj kvaliteti, inovacijama i dugogodišnjoj tradiciji u prehrambenoj industriji.

Nakon obilaska i predavanja, učenici su se okrijepili zajedničkim ručkom. Ovaj posjet pružio je učenicima dragocjeno iskustvo i uvid u svijet proizvodnje hrane, što će im zasigurno koristiti u daljnjem obrazovanju i karijeri.