Uspjeh na Državnom Prvenstvu WorldSkills Croatia 2024 u Administraciji IT Sustava

Autor: Dubravka Jakupec, 17. 5. 2024.

Na nedavno održanom Državnom prvenstvu WorldSkills Croatia 2024, učenik Obrtničke škole Koprivnica, Matija Mohenski iz razreda 3b, zanimanja tehničar za računalstvo, postigao je zapažen uspjeh osvojivši 4. mjesto u disciplini Administracija IT sustava.

Administracija IT sustava obuhvaća pružanje širokog spektra usluga, uključujući korisničku podršku, dizajn, rješavanje problema, te instaliranje, konfiguriranje i ažuriranje operativnih sustava i mrežnih uređaja. Bez ovih sustava teško bismo mogli zamisliti sadašnjost, a posebno su važni za budućnost i razvoj koji nam ona donosi.

Matijin uspjeh ne bi bio moguć bez stručnog vodstva i podrške njegovog mentora Danijela Džamba. Njihov zajednički trud i predanost rezultirali su ovim izvanrednim postignućem koje je ponos za našu školu. Nastavljamo podržavati naše učenike u njihovom obrazovnom putu prema vrhunskim rezultatima.