Obrtnička škola Koprivnica obilježila Međunarodni dan kave

Povodom Međunarodnog dana kave, Obrtnička škola Koprivnica organizirala je posebnu radionicu u konobarskom praktikumu, posvećenu umjetnosti pripreme kave. Ova zanimljiva edukacija bila je održana za učenike, a vodio ju je vrhunski barista iz Francka, gospodin Tomislav Mraović.

Tijekom radionice, učenici su imali priliku upoznati se s raznim tehnikama i vrstama kuhanja kave, kao i s bogatom tradicijom pripreme ovog popularnog napitka. Gospodin Mraović podijelio je svoje bogato iskustvo, pokazujući kako na pravi način pripremiti espresso, cappuccino, te druge vrste kava, uz poseban naglasak na latte art – tehniku oslikavanja pjene na kavi koja je oduševila sve prisutne.

Uz edukativni dio, održana je i degustacija različitih vrsta kave, što je učenicima omogućilo da prepoznaju nijanse okusa i aroma. Također, svi su imali priliku uživati u kolačima od kave, čime je cijeli događaj poprimio poseban slatki ton.

Međunarodni dan kave obilježava se svake godine 1. listopada, slaveći bogatu tradiciju, raznolikost okusa i kulture koje ovaj popularni napitak donosi diljem svijeta.

Obrtnička škola Koprivnica nastavit će organizirati ovakve događaje kako bi učenici stekli što kvalitetnije obrazovanje i konkurentske prednosti u svijetu ugostiteljstva.