Obrtnička škola Koprivnica obilježila Europski dan jezika uz zanimljive jezične igre

Učenici 3. e i 1. b razreda Obrtničke škole Koprivnica, polaznici redovne nastave njemačkog i engleskog jezika te fakultativne nastave njemačkog, zajedno sa svojim nastavnicama Kristinom Kolarić Varga i Dijanom Franjo-Čordaš, u četvrtak 26.09. su sudjelovali u obilježavanju Europskog dana jezika u centru Koprivnice u organizaciji učiteljica njemačkog jezika, članica Društva učitelja i profesora njemačkog jezika (KDV), Ogranak Koprivnica. Pridružili su se učenicima i njihovim nastavnicama osnovnih škola Braća Radić, Antun Nemčić Gostovinski i Đuro Ester te kroz igre i aktivnosti skrenuli pažnju na zanimljivosti jezika kojima se svakodnevno služe.
Poseban naglasak stavljen je na sličnosti između njemačkog, engleskog i hrvatskog jezika. Učenici su pripremili aktivnosti koje su otkrile kako su neki germanizmi, riječi njemačkog podrijetla, duboko ukorijenjeni u hrvatskom jeziku te se svakodnevno koriste bez da ih doživljavamo kao strane riječi. Također, pokazali su koliko su engleski i njemački jezik slični, pa su prolaznici mogli otkriti riječi koje su gotovo iste u oba jezika. Prolaznici su sa zanimanjem sudjelovali u ovim jezičnim izazovima, a među njima su se našli i ravnatelji škola: ravnateljica Osnovne škole Podolice Helena Knežević, ravnatelj Prve osnovne škole Darko Sočev te ravnatelj Druge osnovne škole Krešo Grgac. Oni su se rado okušali u poznavanju germanizama i uživali u interakciji s učenicima.
Ovakve aktivnosti pomažu nam da bolje razumijemo kulturu i povijest koja nas okružuje, ali i da se zabavimo na putu učenja. Bravo za naše učenike koji su pokazali da učenje jezika može biti itekako zanimljivo i zabavno!