Knjižnica Obrtničke škole namijenjena je svim učenicima, nastavnicima i ostalim zaposlenicima Obrtničke škole Koprivnica, a učlanjenje je besplatno. Knjižnica dijeli prostor s knjižnicom Srednje škole Koprivnica.

Svi korisnici mogu koristiti čitaonicu tijekom radnog vremena knjižnice, ali ako trebate posuditi ili vratiti knjigu trebate paziti na radno vrijeme vaše knjižnice! Radno vrijeme je ujedno i vrijeme posudbe tj. vraćanja građe. Nakon učlanjenja dobiva se članska iskaznica.

Rokovi posudbe

• 1 lektira iz hrvatskog jezika na vrijeme do 14 dana
  • 1 lektira iz engleskog jezika na vrijeme do 14 dana
  • 2 broja časopisa na vrijeme do 5 dana
  • ostalo po dogovoru
  • rokovi posudbe ovise o potrebama korisnika i mogućnostima Knjižnice
Novouređena Knjižnica u šk. god. 2017./2018.

Knjižnični fond i čitaonica

Knjižni fond naše knjižnice broji nešto više od 4 000 knjiga.

Taj broj uključuje:

• lektiru,
  • lijepu književnost,
  • znanstveno-popularnu literaturu,
  • stručnu literaturu,
  • pedagoško-psihološku literaturu,
  • priručnu zbirku,
  • zavičajnu zbirku,
  • udžbenike,
  • knjige na engleskom jeziku.

Da biste se lakše snašli, police Obrtničke škole označili smo zaštitnom bojom naše škole – plavom, a u istoj ćete boji naći i obavijesti upućene vama.

Građu naše knjižnice možete pretražiti i putem interneta (od 15. studenoga 2012. g.) i to na sljedećoj adresi: online katalog knjižnice Obrtničke škole.

U knjižnici možete prolistati ili posuditi neki od sljedećih naslova časopisa na koje je škola pretplaćena ili ih prima na dar:

• Bug: časopis za informatiku,
  • HRVATSKI PEKAR: stručni časopis za pekarstvo, mlinarstvo, slastičarstvo, tjesteničarstvo i ambalažu
  • Hrvatske šume: časopis za popularizaciju šumarstva,
  • Lađa: časopis za promicanje religioznog odgoja i vrjednota kršćanske kulture,
  • Matematika i škola: časopis za nastavu matematike,
  • Meso,
  • Meridijani: časopis za zemljopis, povijest, ekologiju i putovanja,
  • Mreža: za IT profesionalce.

Fond audio-vizualne i elektroničke građe(skraćeno AVE građa, a to su npr. videokasete, audiokasete, DVD-i, CD-i…) vrlo je skroman, ali dostupan za korištenje i posudbu.

U čitaonici knjižnice nalazi se sljedeće:

• 15 radnih mjesta,
  • 5 računala s pristupom internetu,
  • LCD televizor.

U čitaonici možete:

• pisati zadaću,
  • učiti,
  • čitati,
  • raditi na računalu,
  • ispisati radove potrebne za nastavu,
  • “surfati” internetom.

Korištenje računala i interneta je besplatno za sve korisnike kao i korištenje ostalih knjižničnih usluga.

U svakom slučaju … dobrodošli ste!

Knjižničarka

Od 2007. g. u knjižnici radi Ljiljana Mraz, prof. engleskog jezika i književnosti i informatologije (smjer bibliotekarstvo).

Kontakt :

Tel. 048/621-083