Mobilnost učenika zanimanja AUTOMEHANIČAR - Postojna

OBAVIJESTI:

MOBILNOST AUTOMEHANIČARA I STROJOBRAVARA U POSTOJNU

Na mobilnosti učenika u Postojnu su sudjelovala trojica učenika i nastavnica u pratnji prof. Kristina Babić. Učenici automehaničari Vito Bogdanić i Luka Švegović i strojobravar Gabrijel Vedriš su odabrani za ovu mobilnost gdje je osim uspjeha i vladanja kao kriterij bilo posjedovanje COVID potvrde. Na put su krenuli zajedničkim autobusom s učenicima iz naše škole koji su bili na dugim mobilnostima u Sloveniji - u Mariboru i Moravskim Toplicama. Po dolasku u Postojnu smjestili su se u hostelu Proteus, koji je smješten u prekrasnom parku.

Škola partner u Postojni je bila Šolski center Postojna koja školuje strojarska i stolarska zanimanja. Tamo se školuju autoservisni tehničari, strojarski tehničari i alatničari. Šolski center je za naše učenike organizirao pohađanje stručne prakse u lokalnim poduzećima, pa tako Luka Švegović stručnu praksu polazio u autoservisu Dias d.o.o., a Gabrijel Vedriš je stručnu praksu odrađivao u poduzeću koje se bavi izradom kalupa za strojeve koji brizgaju plastiku - Kolektor ATP d.o.o., dok je Vito Bogdanić na stručnoj praksi bio u autoservisu AMZS Center Postojna.

Nakon radnog vremena učenici su mogli razgledavati Postojnu i okolicu, a vikendima su im bili i organizirani izleti.

Prvi vikend su zajedno s ostalim našim učenicima na mobilnostima u Sloveniji išli na izlet u Ljubljanu, gdje su razgledavali gradi posjetili Muzej iluzija. Idući vikend su ponovo u istom sastavu posjetili Predjamski grad i Postojnsku jamu. Osim toga bila i m je i organizirana šetnja Postojnom koju su organizirale učenice Šolskog centra Postojna. Družili su se i s sudionicima drugih mobilnosti iz drugih europskih država koji su bili smješteni u hostelu Proteus.

Povratak s mobinosti je bio 21.05.2022. opet zajedničkim autobusom s ostalim našim učenicima.

Nakon sređivanja dojmova zaključili su da im je ova mobilnost bila jedno nezaboravno iskustvo, gdje su za ta kratka tri tjedna jako puno toga vidjeli, doživjeli, a i naučili.

Datum: 11.3.2022.

Ovdje možete naći informacije o mobilnosti.

Datum: 25. 5. 2021.

PRODUŽENJE TRAJANJA PROJEKTA

Zbog nemogućnosti realizacije mobilnosti tijekom šk. god. 2020./2021. produžen je projekt na šk. god. 2021./2022. Trojica odabranih učenika nažalost neće moći sudjelovati u mobilnosti jer kao završni razredi napuštaju školu te nas za narednu šk. god. čeka odabir novih učenika umjesto njih. Učenici iz 2. c razreda ostaju sudionici projekta.

Datum: 7. 12. 2020.

ODGODA POČETKA MOBILNOSTI

S obzirom na trenutnu epidemiološku situaciju odgođen je odlazak na sve mobilnosti. Sudionici su odabrani i odobren im je pristup OLS-u (mrežnoj platformi Europske unije za učenje jezika). Daljnje pripreme započet će kad to bude moguće.

OPIS PRIJAVLJENE MOBILNOSTI:

Mobilnost UČENIKA u POSTOJNI uključuje mobilnost 5 učenika drugog i trećeg razreda zanimanja AUTOMEHANIČAR u partnerskoj ustanovi Šolski center Postojna i jednog nastavnika u pratnji. Učenici će upoznati nove sustave za auto dijagnostiku i vrste pogonskih agregata koji koriste obnovljive izvore energije. Naučit će kako te sustave pravilno instalirati, pustiti u pogon te riješiti moguće greške.