Vijesti

U listopadu smo obilježili Svjetski dan učitelja, Svjetski dan mentalnoga zdravlja i Svjetski dan jabuka

Autor: Melita Golubić, 20. 10. 2021.

Kako bi ojačali pozitivnu školsku klimu i tako se približili učenicima, nastavnici su početkom listopada pripremili prezentaciju u povodu Svjetskoga dana učitelja. Socijalni pedagozi naše škole Bruno Antolić i Petra Zrinski 11. listopada osmislili su i pripremili prigodne aktivnosti za učenike i na taj način obilježili Svjetski dan mentalnog zdravlja, a stručne učiteljice i učenici ugostiteljskih zanimanja pripremili su štand s raznim poslasticama od jabuka...

Svjetski dan učitelja (5. listopada)

U povodu Svjetskog dana učitelja nastavnici su od 5. do 12. listopada pripremili i u glavnom školskom hodniku prikazali prezentaciju sa svojim starim fotografijama. Time su se željeli prisjetiti i pokazati kako su izgledali u svojim školskim danima, sa svim radostima i problemima koje to doba nosi te na taj način ojačati pozitivnu školsku klimu.

Svjetski dan mentalnog zdravlja (10. listopada)

U glavni hodnik škole postavljeno je takozvano pozitivno ogledalo na koje su zalijepljeni papirići s pozitivnim i osnažujućim porukama, koje su se nalazile i na ogledalima u školskim toaletima. Također, izradili su i letke u kojima su jednostavnim, učenicima pristupačnim rječnikom objašnjeni pojmovi kao što su mentalno zdravlje i mentalna higijena te je navedeno sedam jednostavnih koraka za održavanje mentalne higijene.

Socijalni pedagog Bruno Antolić izjavio je da ovakve i slične dane školska stručna služba uvijek pokušava obilježiti na kreativan način te dodao:

- Cilj je ove aktivnosti ohrabriti učenike da potraže pomoć kad im je potrebna. Mogli bismo reći da smo mi ta prva stanica gdje putem individualnog, savjetodavnog razgovora uspostavljamo odnos i vrlo često na tom temelju proizlaze dobrobiti za mentalno zdravlje. Ipak, ako procijenimo da je riječ o intenzivnijim osjećajima i doživljajima, naše učenike upućujemo stručnjacima za mentalno zdravlje. Učenici se u posljednje vrijeme češće javljaju za pomoć - primjećujemo da su pojavom korone neki mentalni poremećaji, kao što su anksiozna i depresivna raspoloženja, u porastu. Mi smo ovdje za njih.

Svjetski dan jabuka (20. listopada)

Stručne učiteljice i učenici ugostiteljskih zanimanja u školskom su hodniku pripremili štand s raznim poslasticama od jabuka i tako podsjetile na ovo zdravo voće koje opravdano nazivaju "kraljicom voća".