Maturantima održana predavanja o nastavku školovanja

Autor: Bruno Antolić, 3. 2. 2016.

Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK) Koprivnica ovoga tjedna završio je s predavanjima koja su našim maturantima u četverogodišnjim programima te većini maturanata u trogodišnjim programima održali u prostorima Škole.

Maturanti su se na ovaj način upoznali s uslugama koje nudi CISOK, tržištem rada te osnovnim koracima koje mogu i moraju napraviti nakon završetka školovanja. Isto tako, predstavljene su im važne informacije o mogućnostima dodatnog obrazovanja, posebice maturantima trogodišnjih programa i izvori informiranja o studiranju maturantima četverogodišnjeg programa.

CISOK navodi kako je cilj ovih predavanja informirati učenike o koracima koji ih čekaju nakon završetka školovanja, upoznati ih s tržištem rada te ih potaknuti na razmišljanje o dodatnim mogućnostima obrazovanja. Mnogi su maturanti bili izuzetno zainteresirani te su postavljali mnoga pitanja kako bi dobili što više informacija o Hrvatskom zavodu za zapošljavanje, svojim obvezama i pravima ili pak o mogućnostima zapošljavanja i studiranja.

Valja napomenuti da je nekoliko maturanata koji polaze četverogodišnje programe sudjelovalo i na događanju Maturanti – pitajte studente koje se održalo u Gimnaziji Fran Galović Koprivnica u organizaciji Savjeta mladih Koprivnica, gdje su iz prve ruke od studenata mogli dobiti sve informacije koje ih zanimaju vezane uz željeni studij. Više o tome možete pročitati na mrežnoj stranici ePodravina.hr: http://epodravina.hr/foto-dujak-studirat-cu-ono-sto-volim-bez-obzira-na-potrebe-trzista/.