Uspjesi i aktivnosti učenika u travnju

Autor: Melita Golubić, 7. 5. 2015.

Na Međunarodnom i nacionalnom te na državnim natjecanjima učenici Obrtničke škole postigli su zavidne rezultate: Marin Brleković i Ivan Strnad osvojili su druga mjesta, a Edo Fuček, Robert Rendulić, Sebastijan Vuzem i Antonijo Pintarić zauzeli su treća mjesta.

Učenici drugih i četvrtih razreda četverogodišnjih smjerova nedavno su posjetili HE Dubrava i ugostili mališane iz Dječjeg vrtića "Tratinčica".

Učenici Antonijo Pintarić i Sebastijan Vuzem osvojili treće mjesto na Državnom natjecanju

Na Državnom natjecanju učenika instalatera grijanja i klimatizacije učenici završnoga razreda Obrtničke škole Koprivnica Antonijo Pintarić i Sebastijan Vuzem zauzeli su treće mjesto i osvojili brončanu medalju.

Natjecanje se održalo 10. travnja 2015. godine u zagrebačkoj Školi za montažu instalacija i metalnih konstrukcija i sastojalo se od teorijskoga i praktičnoga dijela. Učenici 3. c razreda Obrtničke škole plasman na Državno natjecanje ostvarili su na Međužupanijskom natjecanju održanom u istoj Školi 20. veljače ove godine, a pripremali su se pod vodstvom mentorice Željke Kunštić i stručnog učitelja Emila Goluba.

Učenici četvrtih razreda posjetili HE Donja Dubrava

Učenici 4. a i 4. b razreda 17. travnja 2015. godine posjetili su hidroelektranu Dubrava pokraj Donje Dubrave. Budući elektrotehničari i tehničari za računalstvo ovom su prilikom razgledali strojarnicu elektrane, transformatorsko polje i rasklopno postrojenje te najveće umjetno jezero u Hrvatskoj.

Nakon što su saznali zanimljive podatke i zanimljivosti o radu ove nama najbliže elektrane, prošetali su središtem Varaždina i uživali u njegovoj povijesnoj jezgri.

Učenik Ivan Strnad osvojio drugo mjesto na natjecanju

Europa u školi

Na Međunarodnom i nacionalnom natjecanju za učenike i mladež Europa u školi pod vodstvom mentorice Danijele Vrtiprah učenik drugoga razreda smjera tehničar za računalstvo Ivan Strnad osvojio je drugo mjesto.

Budući da je Vijeće Europske unije uz potporu Europskog parlamenta proglasilo 2015. Europskom godinom razvoja, zadatak ovogogodišnjega Natjecanja bio je da se učenici svih uzrasta pod motom Europa pomaže – pomažete li Europi? likovno, glazbeno ili literarno kreativno izraze. Na razini Republike Hrvatske ovo su Natjecanje organizirali Europski dom Zagreb i Europski pokret Hrvatska u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta RH.

Za literarni rad o temi Europa – idealno mjesto za život? učeniku i njegovoj mentorici nagrada je uručena na svečanosti koja se održala 5. svibnja ove godine u Europskom domu u Zagrebu u povodu proslave Dana Europe.

Učenici Edo Fuček i Robert Rendulić osvojili treća mjesta

na Državnom natjecanju

Na 20. Državnom natjecanju učenika graditeljskih i geodetskih škola Republike Hrvatske u znanjima i vještinama građenja, održanome od 23. do 25. travnja 2015. godine, dvojica učenika trećih razreda postigla su zavidne rezultate.

Obojica učenika zauzela su treće mjesto: učenik 3. f razreda Edo Fuček u disciplini soboslikar-ličilac pod vodstvom mentora Tomislava Latina i Danijela Lovrenčića i učenik 3. j razreda Robert Rendulić u disciplini monter suhe gradnje koji se pripremao pod vodstvom nastavnika Marka Mihaldinca i Danijela Lovrenčića.

Na ovom su se Državnom natjecanju, održanome u Tehničkoj školi Pula, učenici natjecali u osam disciplina. U disciplini soboslikar-ličilac natjecalo se 12 učenika, dok su se u disciplini monter suhe gradnje natjecala sedmorica učenika.

Posjet vrtićanaca Obrtničkoj školi Koprivnica

Obrtničku školu Koprivnica 22. travnja posjetili su vrtićanci - skupina „Štrumpfovi" iz koprivničkog Dječjeg vrtića „Tratinčica". Budući da su se učenici Obrtničke škole i vrtićanci susreli u povodu Dana planeta Zemlje, za njih su pripremljene i odgovarajuće priče koje su im čitali učenici 2. b razreda: Uršula Ema Saboliček, Sara Martinović, Kristian Savka i Igor Cepetić.

Nakon čitanja, pjesme i plesa vrtićanci i učenici su razgovarali o Danu planeta Zemlje i zbrinjavanju otpada, crtali su crteže s ekološkim temama te se počastili pecivima i slasticama koje su za njih spravili stručni učitelji i učenici kuhari iz Obrtničke škole. Učenik 3. b razreda Tomislav Benotić prisutne je mališane razveselio sviranjem tamburice, a i vrtićanci su oduševili učenike poklonima - ručno izrađenim narukvicama od recikliranog materijala.

Učenik Marin Brleković drugi

na Državnom natjecanju

Na XV. Državnom natjecanju učenika iz obrazovnog sektora šumarstvo, prerada i obrada drva u natjecateljskim disciplinama drvodjelski tehničar dizajner i stolar učenik 3. f razreda smjera stolar Obrtničke škole Koprivnica Marin Brleković osvojio je drugo mjesto.

Na ovom su se Natjecanju, koje se održalo 27. i 28. travnja ove godine u Varaždinu, u disciplini stolar natjecala 22 učenika iz cijele Hrvatske. Zadatak im je bio izraditi stalak za knjigu i sastojao se od četiri dijela: priprema za uradak, izrada uratka, uradak i test teorijskog znanja.

Učenik se za ovo natjecanje pripremao pod vodstvom mentora Nenada Smiljanca i Miroslava Štefanca.