Sjajni učenici Obrtničke škole Koprivnica na županijskom natjecanju iz informatike

Autor: Danijel Mustafa, 14. 3. 2022.

U petak 11.03.2022. je u Osnovnoj školi "Braća Radić" održano županijsko natjecanje iz Informatike na kojem su sudjelovali i učenici naše Škole.

Učenici zanimanja tehničar za računalstvo Tim Pavić, Sara Bednaić i Luka Vuković natjecali su se u disciplini Osnove informatike - Srednje strukovne škole i ostvarili izvrsne razultate: Tim je osvojio prvo, Sara drugo, a Luka četvrto mjesto.

Filipa Bebek također zanimanja tehničar za računalstvo sudjelovala je u disciplini Razvoj softvera  - Srednje škole i osvojila prvo mjesto sa svojim radom SmartLL. Riječ je o 3D modelu Centra kompetentnosti u Koprivničko-križevačkoj županiji koji u sebi sadrži pametnu instalaciju led-lampica koja je upravljana računalnom i softverskom platformom "Arduino" pomoću koje se upravlja rasvjetom u različitim prostorijama na različite načine.