Učenici Osnovne škole "Đuro Ester" u posjetu našoj školi

Autor: Melita Golubić, 13. 11. 2017.

Razrednim projektom Mladi obrtnici učiteljice Tijana Martić i Sanja Antolić iz Osnovne škole Đuro Ester ostvarile su suradnju s Obrtničkom školom Koprivnica. Cilj ovoga projekta bio je upoznati učenike 8. a s različitim deficitarnim zanimanjima te mogućnostima koje im se nude nakon završetka obrazovanja.

Učenike su u dvama posjetima (20. i 27. listopada 2017. g.) u Obrtničkoj školi primili i vodili u praktikume ravnatelj Zlatko Martić te voditelj školskih radionica Zlatko Lovrić, a profesori i stručni učitelji predstavili su im različita zanimanja.

U prvom posjetu osnovnoškolci su razgledali slastičarski, pekarski, kuharski, elektrotehnički i stolarski praktikum, dok su se tijekom drugog posjeta uz pomoć i vodstvo stručnih učitelja i okušali u izradi drvenih predmeta i pekarskih prozvoda.

Ove proizvode učenici su u povodu Dana grada Koprivnice prezentirali na izložbi u OŠ Đuro Ester.