Učenici naše škole na Međunarodnom kongresu tjestenine "Conpasta"

Autor: Melita Golubić, 14. 11. 2016.

Na Međunarodnom kongresu tjestenine Conpasta, održanome 4. studenoga 2016. g., sudjelovali su i učenici završnih razreda kuharskoga smjera Jurica Telebar i Anabella Ištvan Pleskalt pod vodstvom svojih mentorica Ksenije Sedlanić i Andrijane Manojlović.

Na Međunarodnom kongresu tjestenine Conpasta, održanome 4. studenoga 2016. g., sudjelovali su i učenici Obrtničke škole Koprivnica sa svojim mentoricama.

Cilj Kongresa bio je potaknuti povećanje proizvodnje tjestenine u Hrvatskoj jer je se danas uvozi čak 60 posto. Isto tako, iznenađuje podatak da ni jedna hrvatska tjestenina nije zaštićena.

Osim predavanja i prezentacija izvornih hrvatskih tjestenina, u Karlovcu su se održala i natjecanja srednjoškolaca i profesionalnih kuhara. Obrtničku školu svojim su kuharskim vještinama predstavljali učenici završnog razreda kuharskoga zanimanja Jurica Telebar i Anabella Ištvan Pleskalt pod vodstvom mentorica Ksenije Sedlanić i Andrijane Manojlović.