Anđelo Jurkas održao je radionicu Pop-kultura našim maturantima

Autor: Bruno Antolić, 8. 4. 2016.

7. travnja 2016. godine, ugostili smo Anđela Jurkasa koji je maturantima Škole održao radionicu o pop-kulturi. Jurkas, pokretač inicijative za uvođenje izbornog predmeta Pop-kultura u osnovne i srednje škole, iskoristio je ovo gostovanje kako bi izravno i neposredno predstavio ideju svoje inicijative učenicima te profesorima i stručnim suradnicima.

Radionica je držala punu pažnju učenika dva školska sata. Učenici su je opisali kao zanimljivu te su izjavili da bi vrlo rado vidjeli ovakve teme i način rada u svom redovitom školovanju. – Stvarno zakon radionica! Konačno netko tko promovira istinu pop-kulture i potiče na otvoreno, racionalno i kreativno razmišljanje – rekao je Marko Črepinko, učenik 4. b razreda.

Anđelo Jurkas napominje da je ova inicijativa, prije svega, nastala kako bi se učenicima ponudila što šira paleta općih znanja i informacija koja će im pomoći u argumentiranom iznošenju stavova uz uvažavanje tuđih.

- Vrlo nam je drago što je Jurkas održao svoju radionicu kod nas jer ovakve radionice bude mlade te ih potiču na aktivniji angažman u društvu. Isto tako, ovaj oblik radionice ima jaku odgojnu dimenziju, prvenstveno u promoviranju kulture dijaloga – istaknuo je Bruno Antolić, socijalni pedagog.