Učenici Obrtničke škole Koprivnica osvojili dvije zlatne i jednu srebrnu medalju

Autor: Dubravka Jakupec, 25. 5. 2023.

S radošću vas obavještavamo da su naši talentirani učenici ostvarili izvanredan uspjeh na nedavnoj 8. izložbi inovacija I3G koja se održala u Ivanić Gradu od 24. do 25. svibnja 2023. Osvojili su čak dvije zlatne i jednu srebrnu medalju.

Leonardo Goričanec, učenik trećeg razreda zanimanja Tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom, pod mentorstvom Dodlek Zlatka, izradio je impresivni "Pametni staklenik/rasadnik". Njegov izum je zasluženo osvojio zlatnu medalju, a Leonardo je svojom vještinom i trudom oduševio sve prisutne.

Također, Luka Cuković, četvrti razred Tehničar za računalstvo, pod mentorstvom Dubravke Jakupec, stvorio je izvanrednu "Igraću konzolu s Raspberry Pi". Njegovo remek-djelo također je nagrađeno zlatnom medaljom, dok je Luka pokazao iznimnu stručnost i inovativnost.

Ponosno objavljujemo da je Matija Habek, četvrti razred Tehničar za računalstvo pod vodstvom mentora Mustafa Danijela, osvojio srebrnu medalju. Njegov trud i predanost u izradi projekta „DIY 3D printer“ zaslužuju posebno priznanje.

Ova izložba je okupila nadarene učenike, studente i inovativne poduzetnike iz cijele Hrvatske. Predstavljeno je gotovo stotinu inovacija koje su obuhvatile različita područja te naglasak je bio na važnosti poticanja kreativnosti i inovacija od najmlađih do najstarijih.

Ovaj izvanredan uspjeh naših učenika dokazuje ne samo njihovu stručnost u području inovacija, već i posvećenost našeg obrazovnog tima koji ih je vodio i podržavao tijekom ovog izazovnog puta.

Čestitamo našim talentiranim učenicima na osvojenim zlatnim i srebrnim medaljama! Vaši projekti su izvor inspiracije za sve nas i pravi primjer uspješne primjene znanja i kreativnosti.